Spokojne zwycięstwo PSG. Kylian Mbappe znów błysnął [WIDEO]

PSG odniosło zwycięstwo w 21. kolejce Ligue 1. Ekipa z Parc des Princes wygrała 2:0 ze Stade Brest.
PSG musiało sobie dziś radzić bez Leo Messiego i Neymara. Obaj są kontuzjowani. Paryżanie w 9. minucie mogli stracić bramkę. Gianluigi Donnarumma zanotował jednak świetną interwencję, broniąc strzał Irvina Cardony.
Początkowo wicemistrzowie Francji mieli problem z kreowaniem podbramkowych sytuacji. W pierwszych dwóch kwadransach podopieczni Mauricio Pochettino nie oddali ani jednego celnego strzału.
Impas przełamał Kylian Mbappe. 23-latek oddał niezwykle precyzyjny strzał, który wpadł do bramki. Golkiper ekipy Brest nawet nie zareagował na to uderzenie.
Po przerwie paryżanie podwyższyli prowadzenie. Thilo Kehrer odnalazł się w polu karnym i wykorzystał dośrodkowanie Nuno Mendesa.
W 81. minucie szansę na zdobycie premierowej bramki w Ligue 1 miał Xavi Simons. Uderzenie holenderskiego pomocnika zostało jednak zablokowane.
Ostatecznie PSG wygrało 2:0 i nadal zajmuje pierwsze miejsce w lidze. Przewaga nad drugą Niceą wynosi już 11 punktów.
Adam Kłos15 Jan 2022 · 22:55