Spokojny awans Juventusu w Pucharze Włoch. "Stara Dama" rozbiła Sampdorię

Federico Tardito/Pressfocus
Juventus bez większych problemów awansował do ćwierćfinału Coppa Italia. "Bianconeri" wygrali 4:1 z Sampdorią.
Wojciech Szczęsny spędził dzisiejszy mecz na ławce rezerwowych. Massimiliano Allegri postawił na Mattię Perina. W pierwszym składzie Sampdorii znalazł się za to Bartosz Bereszyński.
Wynik dzisiejszego meczu w 26. minucie otworzył Juan Cuadrado. Kilkadziesiąt sekund później piłkę do siatki skierował Alvaro Morata. Gol Hiszpana jednak nie został uznany ze względu na pozycję spaloną.
Dopiero po przerwie "Juve" trafiło na 2:0. Daniele Rugani wykorzystał podanie Arthura Melo i pokonał Wladimiro Falcone.
"Stara Dama" przeważała, ale w 65. minucie dała się zaskoczyć. Bramkę kontaktową zdobył Andrea Conti. Był to pierwszy strzał celny Sampdorii w tym spotkaniu.
Radość gości z Genui nie trwała długo. Chwilę po trafieniu Contiego gola na 3:1 strzelił Paulo Dybala. W 77. minucie Alvaro Morata wykorzystał rzut karny.
Juventus wygrał 4:1 i awansował do ćwierćfinału Pucharu Włoch.
Adam Kłos18 Jan 2022 · 22:52