Sporting pokonał FC Porto przed własną publicznością

charnsitr/Shutterstock
Sporting pokonał przed własną publicznością FC Porto 2:1 w meczu 3. kolejki ligi portugalskiej. Dzięki tej wygranej zespół z Lizbony jest samodzielnym liderem tabeli.

Wszystkie bramki padły w pierwszej połowie. W ósmej minucie gola dla gości strzelił Felipe Augusto de Almeida Monteiro. Gospodarze nie tylko szybko doprowadzili do remisu, ale jeszcze przed upływem pół godziny gry byli na prowadzeniu. Wyrównał Islam Slimani, a zwycięskie trafienie, jak się później okazało, zanotował Gelson Martins.

Drużyna Jorge Jesusa wygrała wszystkie trzy spotkania w tym sezonie i prowadzi w tabeli z dwupunktową przewagą. Natomiast dla podopiecznych Nuno Espirito Santo była to pierwsza porażka w rozgrywkach, po wcześniejszych dwóch zwycięstwach. Zespół z Estadio do Dragao zajmuje piątą lokatę.

Sporting Lizbona - FC Porto 2:1 (2:1)
Bramki: Slimani 14, Martins 26 - Monteiro 8.