Skoki narciarskie. Dawid Kubacki otarł się o podium w Rasnovie! Stefan Kraft nie dał szans rywalom

Dawid Kubacki otarł się o podium w Rasnovie! Stefan Kraft nie dał szans rywalom
Marcin Kadziolka / shutterstock.com
Stefan Kraft wygrał konkurs skoków narciarskich na normalnym obiekcie w Rasnovie. Dawid Kubacki skończył zakończył zawody na czwartym miejscu.
Kraft prowadził już po pierwszej serii, w której skoczył aż 103 m. Nieco ponad dwa punkty nad Karlem Geigerem (99,5 m i 96 m) obronił w drugiej próbie - zaliczył w niej 97,5 m. Niemiec zajął drugie miejsce. Podium uzupełnił jego kolega z reprezentacji - Constantin Schmid (103 m i 95,5 m).
Najlepiej z Polaków wypadł Dawid Kubacki, który po skoku na 96 m zakończył pierwszą serię na dziewiątym miejscu. W finałowej rundzie znacznie się poprawił - dzięki dobremu lądowaniu na 100 m ukończył rywalizację na czwartym miejscu. Dobrze w drugiej serii wypadł też Kamil Stoch (92 m i 98,5 m), który z siedemnastej pozycji przesunął się do czołowej dziesiątki. Ostatecznie zajął dziewiąte miejsce.
W serii finałowej wzięło udział jeszcze trzech Polaków. Najlepiej z nich wypadł Piotr Żyła (92 m i 95 m), który został sklasyfikowany na 21. pozycji. Aleksander Zniszczoł (94 i 90,5 m) był 24., a Klemens Murańka (94 m i 90,5 m), który drugi raz w tym sezonie zdobył pucharowe punkty, zakończył zawody na 27. miejscu.
Na pierwszej serii swój występ zakończyli Paweł Wąsek (88 m) i Jakub Wolny (89,5 m). Pierwszy został sklasyfikowany na 34. miejscu, drugi był 37.
W trakcie konkursu trzykrotnie lądowano na odległości oznaczającej rekord skoczni. Jako pierwszy ustanowił go Gregor Schlierenzauer, który skoczył 103 m. Później jego osiągnięcie wyrównali Constantin Schmid i Stefan Kraft.