Super Kubot! Polak wygrał Wimbledon po pięciu godzinach heroicznej walki!

alphaspirit / shutterstock
Łukasz Kubot i Marcelo Melo wygrali z Oliverem Marachem i Mate Paviciem w finale Wimbledonu. Spotkanie zakończyło się wynikiem 5:7, 7:5, 7:6, 3:6, 13:11.

Finałowy mecz okazał się prawdziwym maratonem. Tenisiści rozegrali pięć zaciętych setów, na korcie spędzili 4 godziny i 43 minuty.

Spotkanie zaczęło się od aktywnej gry z obu stron. W wymianach nie brakowało walki i szybkich wymian przy siatce. Pierwsze przełamanie pojawiło się dopiero w jedenastym gemie. Serwujący Łukasz Kubot nie utrzymał podania i to duet Marach/Pavić mógł cieszyć się ze zwycięstwa w pierwszym secie 7:5.
Na początku drugiej partii para Marach/Pavić serwowała wyjątkowo skutecznie. W ciągu pięciu gemów serwisowych rywale Kubota stracili tylko pięć piłek. Nie miał to jednak większego znaczenia, bo przy szóstym gemie serwisowym Marach z Paviciem dali się przełamać. Fantastyczne returny Kubota i Melo sprawiły, że set zakończył się wynikiem 7:5 dla polsko-brazylijskiej pary.
Bardzo wyrównany był trzeci set. Nie było w nim żadnych przełamań aż do tie-breaka. W nim Kubot z Melo zagrali fenomenalnie, dwukrotnie wykorzystując słabość serwisową rywali. Wynik 7:2 w tie-breaku dobrze oddaje przewagę duetu z Polakiem w składzie.
Marach z Paviciem wygrali za to czwartą partię w stosunku 6:3. Zawodnicy nie byli już tak mocni fizycznie jak w pierwszej fazie meczu. Widać to było w przełamaniach - aż trzy w jednym secie, w tym dwa dla Austriaka i Chorwata.
O zwycięstwie w meczu decydowała piąta partia. Żaden z tenisistów nie dał się przełamać aż do dwudziestego czwartego gema. W grzej nerwów i chwilowych słabości lepsi okazali się Kubot i Melo i wygrali mecz po pięciu godzinach heroicznej walki.
Dzięki zwycięstwu w finale Łukasz Kubot został pierwszym Polakiem w historii, który wygrał turniej na kortach Wimbledonu.