Superliga: Wilczek z golem! Pewne zwycięstwo Brondby

brondby.com
Piłkarze Brondby IF pokonali na wyjeździe Aalborg BK 3:0 (3:0) w poniedziałkowym meczu 27. kolejki duńskiej ekstraklasy.
Na Brondby Stadion pierwszą bramkę zdobył Johan Larsson, który wpisał się na listę strzelców w 21. minucie.
Kwadrans później do siatki rywali trafił Kamil Wilczek. Reprezentant Polski wykorzystał dośrodkowanie Kaspera Fiskera i pewnym uderzeniem pokonał bramkarza rywali.
Wynik spotkania na 3:0 dla przyjezdnych ustalił Teemu Pukki. W 41. minucie Fin po zagraniu Anthony'ego Junga zdołał umieścić piłkę w siatce.
30-letni napastnik zanotował 21. ligowy występ w trwających obecnie rozgrywkach i strzelił szóstego gola.
Podopieczni Alexandera Zornigera są obecnie liderem rozgrywek i mają na koncie 63 punkty. Zawodnicy Mortena Wieghorsta z dorobkiem 36 "oczek" plasują się na piątej pozycji.