Superliga: Wygrana Borndby IF, gol Wilczka

brondby.com
Brondby IF pokonało na wyjeździe Silkeborg IF 3:1 w meczu 17. kolejki duńskiej ekstraklasy.
Na JYSK Park prowadzenie pierwsi objęli gospodarze. W 32. minucie na listę strzelców wpisał się Davit Skhirtladze, a przy tym trafieniu asystował Casper Sloth.
Goście zdołali doprowadzić do wyrównania jeszcze przed przerwą. W 44. minucie bramkę zdobył Teemu Pukki, który wykorzystał podanie Hany Mukhtara i wpakował futbolówkę do siatki.
O zwycięstwie Brondby IF przesądził między innymi Kamil Wilczek, który strzelił gola w 48. minucie. Polak wykorzystał zagranie Christiana Norgaarda i pokonał golkipera rywali. To trzecie trafienie napastnika w tym sezonie ligowym.
Wynik na 3:1 dla przyjezdnych ustalił w doliczonym czasie gry Hany Mukhtar.
Zespół Alexandera Zornigera jest liderem duńskiej ekstraklasy i ma cztery punkty przewagi nad drugim FC Midtjylland.