Swansea rozbita przez Manchester City, Fabiański bezradny

Dziurek/Shutterstock
Manchester City pokonał przed własną publicznością Swansea City 4:0 (2:0) w niedzielnym meczu 34. kolejki angielskiej ekstraklasy.
Na Etihad Stadium pierwszą bramkę zdobył David Silva. Reprezentant Hiszpanii w 12. minucie spotkania wykorzystał podanie Raheema Sterlinga i uderzeniem z pierwszej piłki pokonał golkipera "Łabędzi".
Cztery minuty później na listę strzelców wpisał się Raheem Sterling. Fabian Delph dośrodkował w pole karne, Anglik dopadł do futbolówki i uderzeniem z bliskiej odległości wpakował ją do siatki.
Po zmianie stron gola strzelił też Kevin De Bruyne. Reprezentant Belgii w 54. minucie zdecydował się na oddanie strzału zza linii pola karnego i trafił w lewy górny róg.
Czwarte trafienie dla "Obywateli" zapisał na swoje konto Bernardo Silva w 64. minucie. Wówczas Gabriel Jesus wykonywał rzut karny, a po jego uderzeniu piłka odbiła się od słupka. Portugalczyk zdołał dopaść do niej i wbić do bramki.
Wynik spotkania na 5:0 ustalił w 88. minucie Gabriel Jesus, który najwyżej wyskoczył do piłki zagranej przez Yaya Toure i uderzeniem głową umieścił ją w siatce.
Całe spotkanie w bramce gospodarzy rozegrał Łukasz Fabiański. Polski golkiper zanotował 34. ligowy występ w tym sezonie.
Podopieczni Carlosa Carvalhala zajmują obecnie 17. miejsce w tabeli angielskiej ekstraklasy. Zespół Pepa Guardioli już przed tygodniem zapewnił sobie zdobycie mistrzostwa Anglii.