Świerczok znowu strzela! Dwa gole i Polak został bohaterem w meczu o mistrzostwo! [VIDEO]

asinfo
Łudogorec Razgrad wygrał przed własną publicznością z CSKA Sofia 3:2 (0:1) w piątkowym spotkaniu 28. kolejki grupy mistrzowskiej rozgrywek bułgarskiej Parva Ligi.
Na obiekcie obrońców tytułu zawody z ławki rezerwowych rozpoczęli Jacek Góralski oraz Jakub Świerczok. Napastnik reprezentacji Polski pojawił się na placu gry tuż po przerwie, kiedy boisko opuścił Holender Jody Lukoki.
Świerczok potrzebował zaledwie czterech minut, aby wpisać się na listę strzelców, doprowadzając wówczas do wyrównania.
Były zawodnik Zagłębia Lubin dwie minuty przed końcem rozstrzygnął także losy konfrontacji. Był to jego już czwarty gol w decydującej fazie sezonu.
Góralski wszedł jeszcze w pierwszej połowie, po osiemnastu minutach gry zastępując Madagaskarczyka Aniceta. Przyjezdni objęli prowadzenie tuż przed przerwą, gdy celnie przymierzył Kirił Despodow. Dziewiętnaście minut przed końcem drugą bramkę dla grających już w osłabieniu gości strzelił Portugalczyk Ruben Pinto. Sześć minut przed końcem po raz drugi do remisu doprowadził Rumun Claudiu Keseru.
Mistrzowie Bułgarii obronili w ten sposób pozycję lidera tabeli i powiększyli do sześciu punktów przewagę nad drugą w klasyfikacji CSKA Sofią.