Gol Krzysztofa Piątka po świetnej akcji, ale to za mało. Hertha rozbita przez Eintracht [WIDEO]

screen z Canal+
Hertha Berlin przegrała z Eintrachtem Frankfurt 1:4 (1:0) w meczu 31. kolejki Bundesligi. Gola dającego prowadzenie gospodarzom strzelił Krzysztof Piątek.
Polak znalazł się w wyjściowym składzie na mecz ligowy. Ostatni raz taka sytuacja miała miejsce podczas spotkania Herthy z Werderem Brema na początku marca.
Po wznowieniu rozgrywek reprezentant Polski był już tylko zmiennikiem doświadczonego Vedada Ibisevicia. Dziś obaj zawodnicy znaleźli się w wyjściowej jedenastce drużyny Bruno Labbadii.
Postawienie także na Krzysztofa Piątka opłaciło się trenerowi Herthy. Polak w 24. minucie świetnie przedarł się przez obronę Eintrachtu i pokonał bramkarza gości.
Tuż przed przerwą z boiska wyleciał Dedryck Boyata. Obrońca Herthy sfaulował rywala tuż przed polem karnym, za co - po analizie systemu VAR - obejrzał bezpośrednią czerwoną kartkę.
Powyższa okoliczność zmusiła Labbaddię do dokonania zmiany. W związku z tym poświęcił on Ibisevicia, za którego wprowadził nowego defensora - Niklasa Starka.
Odbudowanie defensywy nie uchroniło Herthy przed utratą gola kilka minut po wznowieniu gry. Bramkarza osłabionych gospodarzy pokonał Bas Dost.
W 62. minucie było już 1:2. Daichi Kamada popisał się fantastycznym dryblingiem w polu karnym Herthy, a następnie wyłożył piłkę Andre Silvie - ten skutecznie uderzył ją piętą.
Niebawem było już 1:3. Prowadzenie gości podwyższył Evan N’Dicka. Kilkanaście minut później kolejnego gola dla Eintrachtu zdobył Silva.
Krzysztof Piątek grał do 75. minuty. Napastnika reprezentacji Polski zmienił Matheus Cunha.