Świetna kolejka Ligi Mistrzów! Zabójcze trio PSG, Messi po raz pierwszy w historii pokonał Buffona

alphaspirit / shutterstock
Kibice piłki nożnej na najwyższym poziomie muszą być zadowoleni po wtorkowym wieczorze z Ligą Mistrzów. Nie zabrakło emocji oraz pięknych bramek!
Sprawdź naszą relację na żywo z pierwszej kolejki Ligi Mistrzów TUTAJ
Celtic F.C. – Paris Saint-Germain FC 0:5

Bramki: Neymar 19, Mbappe 34, Cavani 40-karny, Lustig 87-samobójcza, Cavani 85.
Ekipa PSG efektownie rozpoczęła rozgrywki Ligi Mistrzów. Paryżanie pokonali na wyjeździe Celtic Glasgow 5:0. Do zwycięstwo drużynę PSG poprowadziło trio Neymar - Cavani - Mbappe.
Każdy z tych zawodników wpisał się na listę strzelców i to już w pierwszej połowie. Strzelanie rozpoczął Brazylijczyk, który w 19. minucie wykorzystał podanie od Rabiot, i pewnym strzałem umieścił piłkę pod poprzeczką. Następną bramkę zdobył Mbappe. Francuz wykorzystał kiks Cavaniego, który w prostej sytuacji nie trafił w piłkę, Mbappe dopadł do niej i strzałem z piątego metra podwyższył wynik meczu. W 40. minucie meczu w polu karnym został sfaulowany Cavani. Urugwajczyk sam podszedł do piłki ustawionej na jedenastym metrze i posłał mocne uderzenie poza zasięgiem bramkarza. W drugiej połowie samobójczą bramkę zdobył Lustig, chwilę później znów trafił Cavani, a mecz zakończył się wynikiem 0:5.
FC Barcelona – Juventus Turyn 3:0

Bramki: Messi 45, 69, Rakitic 56.

Barcelona zagrał bardzo dobre spotkanie, a jej głównym dyrygentem był Leo Messi. Argentyńczyk zdobył dwie bramki, co więcej, po raz pierwszy w historii pokonał Gianluigiego Buffona - wcześniej nie udało mu się tego dokonać! Trafienie dla ekipy z Barcelony dołożył też Ivan Rakitić. To było pewne i zasłużone zwycięstwo Blaugrany, a Juventus już dawno nie zagrał tak słabego spotkania.
Chelsea Londyn - Karabach Agdam 6:0

Bramki: Pedro 5, Zappacosta 30, Azpilicueta 55, Bakayoko 71, Batshuayi 76, 82.

Mecz giganta europejskiej piłki z kopciuszkiem nie przyniósł sensacji. Podopieczni Anotnio Conte byli lepsi pod każdym względem i udowodnili to strzelając rywalom aż 6 bramek. Na listę strzelców wpisali się: Pedro, Zappacosta, Azpilicueta, Bakayoko, a Batshuayi zaliczył dublet. Na szczególna uwagę zasługuje bramka Zappacosty, który potężnym uderzeniem z bocznego sektora boiska pokonał bramkarza Karabachu.
Bayern Monachium - Anderlecht 3:0

Bramki: Lewandowski 12-karny, Alcantara 65, Kimmich 90+1.

Kluczowa sytuacja meczu miała miejsce w 11. minucie. Kums sfaulował wychodzącego na czystą pozycję Roberta Lewandowskiego. Decyzja sędziego: czerwona kartka i rzut karny. Napastnik Bayernu pewnie wykorzystał jedenastkę. Grających w dziesiątkę gości dobili w drugiej połowie Alcantara i Kimmich.

Manchester United - FC Basel 3:0

Bramki: Fellaini 35, Lukaku 53, Rashford 84.

Jose Mourinho wrócił do rywalizacji w Lidze Mistrzów. Jego podopieczni pewnie zdobyli trzy punkty. Bramki dla "Czerwonych Diabłów" zdobyli Fellaini i Lukaku oraz Rashford.
Olympiakos Pireus – Sporting Lizbona 2:3

Bramki: Pardo 90, 90+3 - Doumbia 2, Gelson Martins 13, Bruno Fernandes 43.

Drużyna Benika Hasiego była w pierwszej połowie bezradna w pojedynku z rywalami z Portugalii. Już w 2. minucie bramkę zdobył Doumbia. Potem trafiali Martins i Fernandes. Grecy starali się odrobić straty, Pardo zdobył dwie bramki w doliczonym czasie gry, ale było to za mało, by uratować choć jeden punkt.
AS Roma – Atletico Madryt 0:0
Benfica Lizbona – CSKA Moskwa 1:2

Bramki: Seferovic 50 - Vitinho 63-karny, Zamaletdinov 71.