Świetny debiut Igi Świątek w Australian Open! Polka awansowała do drugiej rundy!

legia.com (Iga Świątek)
Iga Świątek zaliczyła świetny debiut w Australian Open. Polka awansowała do drugiej rundy turnieju po zwycięstwie z Aną Bogdan 6:3, 3:6, 6:4.
Dla Świątek to pierwszy sezon, w którym rywalizuje w turniejach z cyklu WTA. Do turnieju głównego Australian Open przebiła się przez trzy stopniowe kwalifikacje.
Początek jej pierwszego meczu w Wielkim Szlemie był bardzo wyrównany - Świątek i Bogdan grały gem za gem. Kluczowa okazała się szósta odsłona, w której Polka przełamała rywalki. Swojej przewagi już nie oddała i pewnie zwyciężyła w pierwszej partii.
Drugi set przebiegał według bardzo podobnego scenariusza. Znów zadecydowało przełamanie w szóstym gemie - tym razem na korzyść Bogdan. Co prawda Polka urwała rywalce jeszcze jeden punkt, ale na nic więcej nie było już jej stać.
Trzeciego seta lepiej zaczęła Rumunka, która uzyskała przewagę w piątym gemie. Świątek po stracie własnego podania poprosiła o przerwę medyczną - po kilku minutach wróciła do gry z obandażowanym udem.
Polka po przerwie straciła kolejnego gema, ale później poprawiła swoją grę. Wygrała cztery kolejne odsłony z rzędu! Mecz zakończyła po błędzie Bogdan, która wyrzuciła piłkę w aut.
Rywalką Polki w drugiej rundzie będzie Camilla Giorgi. Włoszka jest notowana na 28 miejscu w rankingu WTA.
Iga Świątek - Ana Bogdan 6:3, 3:6, 6:4
Kamil Kaczmarek15 Jan 2019 · 10:00