Świetny mecz polskich siatkarzy! Nie dali żadnych szans Włochom, popis Kurka i Leona [WIDEO]

Rafal Oleksiewicz / PressFocus
Reprezentacja Polski siatkarzy w pełni zrehabilitowała się za sobotnią porażkę z Iranem. W poniedziałek nasza kadra uporała się z Włochami. Rywalom nie oddała nawet seta.
Pierwsze spotkanie z Iranem nie wyszło podopiecznym Vitala Heynena i dość niespodziewanie skończyło się porażką 2-3. W poniedziałkowy poranek wszyscy liczyli na rehabilitację "Biało-Czerwonych".
W wyjściowym składzie Polaków nastąpiła jedna zmiana w stosunku do poprzedniego meczu - Kochanowskiego na środku zastąpił Nowakowski. Z ławki rezerwowych poczynania kolegów obserwował mający problemy ze zdrowiem Michał Kubiak.
W pierwszym secie nasza drużyna szybko zyskała prowadzenie. Dzięki serii atomowych serwisów Bartosza Kurka zrobiło się 8:4. Przewagę udało się utrzymać do końca akcji. Po udanym ataku Wilfredo Leona Polacy wygrali 25:20.
Druga odsłona była zdecydowanie bardziej zacięta. Przez bardzo długi czas wynik oscylował w okolicach remisu. Tak było do stanu 18:18, kiedy to naszym zawodnikom udało się zdobyć trzy punkty z rzędu.
Kluczowe znów okazały się serwisy Kurka, które znacznie ułatwiły Polakom grę. 32-latek przy wyniku 22:21 skończył także niezwykle ważny atak. Finalnie gra i tak toczyła się na przewagi. Wszystko skończył nie kto inny jak Kurek, który zdobył ostatni punkt w tym secie, a Polacy zwyciężyli 26:24.
Ta wygrana jeszcze bardziej podbudowała "Biało-Czerwonych". W trzeciej partii dość szybko udało im się odskoczyć Włochom. Od stanu 7:7 nasi zawodnicy wygrali aż 13 z kolejnych 19 akcji. W końcówce na boisku zameldował się także Kubiak.
Ostatecznie w całym meczu Polacy zwyciężyli 3-0 i dopisali do konta trzy punkty. Kolejny mecz rozegrają w środę. O 9:25 polskiego czasu zmierzą się z Wenezuelą.

Polska - Włochy 3-0 (25:20, 26:24, 25:20)