Świetny mecz Waldemara Soboty w 2. Bundeslidze. Dwa gole i asysta [VIDEO]

Tomasz Bidermann / Shutterstock.com
Dynamo Drezno uległo u siebie FC St. Pauli 1:3 (0:1) w czwartkowym spotkaniu 19. kolejki rozgrywek niemieckiej 2. Bundesligi.
Na Gluecksgas Stadion całe zawody w szeregach drużyny z Hamburga zaliczył Waldemar Sobota. Skrzydłowy reprezentacji Polski już po ośmiu minutach otworzył wynik konfrontacji precyzyjnym uderzeniem z narożnika pola karnego.
Były zawodnik Śląska Wrocław i Club Brugge dobry występ podkreślił następnie niespełna dwadzieścia minut przed końcem, kiedy po jego efektownej szarży i zagraniu piłkę z bliska skierował do siatki Richard Neudecker.
Sobota dziewięć minut przed końcem zdecydował się na kolejny rajd, tym razem zakończony skutecznym uderzeniem pod poprzeczkę.
Dwie minuty przed końcem rozmiary przegranej miejscowych zmniejszył tylko z bliska Lucas Roser.
Dzięki siódmej wygranej w sezonie zespół z portowego miasta awansował na ósme miejsce w tabeli. Drużyna z Saksonii doznała natomiast ósmej porażki w bieżących rozgrywkach i pozostała na dwunastej lokacie w klasyfikacji.