Świetny występ reprezentacji Polski na igrzyskach paraolimpijskich! Aż 25 medali biało-czerwonych

Atos International / wikicommons
Zakończyły się igrzyska paraolimpijskie w Tokio. Reprezentacja Polska zdobyła podczas nich 25 medali.
Biało-czerwoni wywalczyli siedem złotych medali. Po złoto sięgnęli Róża Kozakowska, Piotr Kosewicz, Barbara Bieganowska-Zając, Karolina Kucharczyk, Renata Śliwińska (lekkoatletyka) oraz Patryk Chojnowski oraz duet Natalia Partyka - Karolina Pęk (tenis stołowy).
Srebrne medale w Tokio wywalczyli Adrian Castro (szermierka na wózkach), Michał Derus, Lucyna Kornobys, Róża Kozakowska (lekkoatletyka), Szymon Sowiński (strzelectwo) i Rafał Czuper (tenis stołowy).
Na trzecim stopniu podium stali Marcin Polak (kolarstwo torowe), Justyna Kozdryk, Marzena Zięba (podnoszenie ciężarów), Maksym Chudzicki, Karolina Pęk, Natalia Partyka, duet Tomasz Jakimczuk - Rafał Czuper (tenis stołowy), Marcin Lepiato, Alicja Jeromin, Lech Stoltman (lekkoatletyka), Renata Kałuża (jeździectwo) i Oliwia Jabłońska (pływanie).
Reprezentacja Polski zajęła czternaste miejsce w klasyfikacji medalowej igrzysk. Wygrali ją Chińczycy, którzy w sumie zdobyli 207 krążków. Aż 96 z nich było złotych.
Marcin Karbowski05 Sep 2021 · 14:40