Szalony mecz Niemców ze Szwajcarami. Sześć goli, kapitalne trafienie Gnabry'ego [WIDEO]

Reprezentacja Niemiec niespodziewanie straciła punkty w Lidze Narodów. Podopieczni Joachima Loewa tylko zremisowali na własnym boisku ze Szwajcarią 3:3 (1:2).
Piłkarze reprezentacji Niemiec w 2020 roku spisują się poniżej oczekiwań. Do dziś wygrali tylko jedno spotkanie - z Ukrainą. Za to remisowali ze Szwajcarią, Hiszpanią czy Turcją.
Joachim Loew dziś sięgnął po Kimmicha, Goretzkę, Kroosa, Wernera czy Havertza. Nie przyniosło to jednak efektu. Ekipa "Die Mannschaft" znów zawiodła.
Szwajcarzy znakomicie rozpoczęli spotkanie z faworyzowanym rywalem. Najpierw do siatki trafił Gavranović. Potem efektowną podcinką popisał się Freuler i na tablicy wyników widniał rezultat 0:2.
Niemcy rzucili się do odrabiania strat i błyskawicznie zdobyli gola kontaktowego. Bramkę wypracowali piłkarze Chelsea. Havertz podał do Wernera, a ten przeprowadził rajd, by w końcu przymierzyć przy słupku.
Podopieczni Joachima Loewa po przerwie coraz mocniej naciskali na rywali. W 55. minucie fatalny błąd popełnił Schar. Z prezentu bezbłędnie skorzystał Havertz, który posłał piłkę obok interweniującego golkipera.
Radość gospodarzy nie trwała jednak długo. Po dwóch minutach Neuer po raz trzeci musiał wyciągać piłkę z siatki. Gavranović wykorzystał chaos w defensywie rywali i bez zastanowienia huknął pod poprzeczkę.
Odpowiedź Niemców przyszła niemal od razu. Werner pokazał się na prawej flance, zagrał przed bramkę, a tam Gnabry w efektowny sposób skorzystał z podania kolegi.
Ostatecznie obie drużyny podzieliły się punktami. Niemcy po czterech spotkaniach mają na koncie 6 "oczek". Z kolei Szwajcaria do tej pory zdobyła dwa punkty.
Daniel Makarewicz13 Oct 2020 · 22:36