Szalony mecz w hiszpańskiej La Liga, sześć goli w 50 minut. Cudowne trafienie Nabila Fekira [WIDEO]

Betis to rewelacja tego sezonu w hiszpańskiej La Liga. Piłkarze z Sewilli w niedzielę wygrali 4:2 z Levante. Ozdobą spotkania było przepiękne trafienie Nabila Fekira z rzutu wolnego.
Przed rozpoczęciem sezonu chyba nikt nie spodziewał się, że po blisko 2/3 rozgrywek to Betis będzie na ligowym podium, wyprzedzając Atletico Madryt oraz FC Barcelonę. Podopieczni Manuela Pellegriniego w ostatnich miesiącach radzili sobie znakomicie.
W niedzielnej rywalizacji z czerwoną latarnią ligi, Levante, to piłkarze z Sevilli byli rzecz jasna zdecydowanymi faworytami. Szybko wyszli zresztą na bardzo komfortowe prowadzenie.
Pierwsze skrzypce w zespole Betisu grali Nabil Fekir oraz William Carvalho. Ten pierwszy otworzył wynik w 12. minucie, drugi zaliczył gola i asystę. Do siatki trafił także Gonzalez.
Gdy w 42. minucie goście prowadzili 3:0, wydawało się, że w tym meczu nic im nie grozi. Tuż przed przerwą bramkarza Betisu pokonał jednak Dani Gomez, który skompletował na dodatek dublet na samym początku drugiej połowy.
Levante zaczęło się rozpędzać, ale natychmiast doczekało się odpowiedzi ze strony Betisu. Znakomitym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Fekir, który nie dał szans bramkarzowi rywali.
W ciągu niecałych 50 minut byliśmy więc świadkami sześciu goli. Jak się okazało, więcej bramek już nie padło. Betis wygrał 4:2 i wciąż jest trzecią drużyną La Liga, mając cztery punkty przewagi nad Atletico i pięć nad Barceloną.
Maciej Pietrasik13 Feb 2022 · 18:12