Sześć goli w Bergamo, remis Atalanty z Lazio

Cineberg/Shutterstock
Atalanta Bergamo zremisowała przed własną publicznością z Lazio Rzym 3:3 (2:2) w ostatnim niedzielnym meczu 17. kolejki włoskiej Serie A.
Na Stadio Atleti Azzurri d'Italia prowadzenie gospodarzom zapewnił po dziewiętnastu minutach gry strzałem głową Mattia Caldara. Zaledwie trzy minuty później podwyższył w sytuacji sam na sam Josip Ilicic. Słoweniec wykorzystał świetne zagranie Argentyńczyka Alejandro Gomeza.
"Biancocelesti" jeszcze przed przerwą odrobili jednak straty. Serb Sergej Milinkovic-Savic dwukrotnie w niespełna osiem minut zaskoczył golkipera miejscowych uderzeniami z narożnika pola karnego.
Pięć minut po zmianie stron podyktowany rzut karny wykorzystał Ilicic i podopieczni Gian Piero Gasperiniego odzyskali przewagę. Jedenaście minut przed końcem kapitalną składną akcję gości wykończył w polu karnym płaskim strzałem w długi róg Hiszpan Luis Alberto. Na tym obie ekipy już poprzestały.
Zespół z Lombardii po szóstym podziale punktów w tym sezonie awansował na siódme miejsce w tabeli. Drużyna z Wiecznego Miasta po trzecim remisie w bieżących rozgrywkach pozostała natomiast na piątej lokacie w klasyfikacji.