Sześć goli w derbach Walencji. Kevin Gameiro odwrócił losy meczu

LevanteMedia / shutterstock.com
Levante UD przegrało u siebie z Valencią CF 2:4 (2:1) w meczu 16. kolejki La Liga. To siódma wygrana "Nietoperzy" w tym sezonie.
Derbowe spotkanie znakomicie rozpoczęli gospodarze. W ciągu 20 minut strzelili dwa gole, oba autorstwa Martiego Rogera. 28-letni napastnik najpierw zaskoczył golkipera rywali strzałem z pola karnego w krótki róg, a potem wykorzystał rzut karny.
Goście nadzieje na lepszy wynik odzyskali pod koniec pierwszej połowy. Roger ponownie trafił do siatki, ale tym razem po kiksie do własnej bramki.
W drugiej połowie Valencia doprowadziła do remisu. Kvein Gameiro oddał strzał głową do pustej bramki po asyście Rodrigo.
W 59. minucie Francuz wpisał się na listę strzelców po raz drugi. Tym razem uderzył z pola karnego w długi róg.
Gospodarze przez ostatni kwadrans grali w osłabieniu do drugiej żółtej kartce dla Eliseo Falcona.
Rezultat spotkania na 4:2 dla gości w 88. minucie ustalił Ferran Torres. 19-latek otrzymał prostopadłe podanie od Rodrigo i uderzył z pierwszej piłki.
W tabeli La Liga Valencia CF jest siódma z dorobkiem 26 punktów. Levante UD zajmuje jedenastą pozycję, mając na koncie 20 punktów.
Maciej Pietrasik07 Dec 2019 · 20:45