Szokująca akcja w meczu US Open. Czegoś takiego jeszcze nie grali [WIDEO]

Eurosport
Nick Kyrgios pokonał Daniła Miedwiediewa 7:6 (13:11), 6:3, 3:6, 6:2 i awansował do ćwierćfinału US Open. Po meczu mówi się jednak nie tylko o świetnej grze Australijczyka, ale również jego szokującym zagraniu.
Zwycięstwo Kyrgiosa sprawiło, że z turniejem pożegnała się turniejowa “jedynka” i jednocześnie obrońca tytułu sprzed roku.
Najbardziej wyrównany był pierwszy set. Obaj tenisiści zgodnie przełamywali rywala tylko raz, co sprawiło, że decydować o zwycięstwie musiał tie-break. W nim minimalnie lepszy okazał się Kyrgios, który po dramatycznej walce wygrał 13:11.
Australijczyk wygrał też drugiego seta. Tym razem zdecydowanie pewniej - 6:3. Rosjanin przebudził się w trzeciej partii, którą wygrał w takim samym stosunku, ale na więcej nie było go już stać. Kyrgios zdominował przeciwnika w czwartej odsłonie spotkania, zwyciężył 6:2 i awansował do ćwierćfinału.
Z australijskim tenisistą jak zwykle nie mogło być nudno. Szokujące było szczególnie jedno z jego zagrań. Po nieczystym odbiciu Miedwiediewa piłka poszybowała w górę. Nie leciała jednak na stronę Kyrgiosa. Ten nie pozwolił jej natomiast spaść, co dałoby mu punkt. Zamiast tego wbiegł na pole przeciwnika i uderzył rakietą w piłkę.
Co jeszcze bardziej zaskakujące, gdyby Kyrgios pozwolił piłce się odbić, miały wówczas break-pointa. Kolejny raz dała jednak o sobie znać jego nieprzewidywalna natura.
W ćwierćfinale Kyrgios zmierzy się z kolejnym przedstawicielem Rosji, Karenem Chaczanowem.
Adam Nowacki05 Sep 2022 · 07:27
Źródło: US Open