Niespodziewana decyzja potencjalnego rywala Polski. Selekcjoner zaskoczył powołaniem

Craig Thomas / pressfocus
Reprezentacja Walii odkryła karty przed barażami o awans na mistrzostwa Europy. Robert Page zdecydował się na zaskakujące powołanie.
Walia nie uzyskała bezpośredniego awansu na EURO. W swojej grupie eliminacyjnej zajęła trzecie miejsce z dorobkiem 12 punktów w ośmiu meczach, ustępując Chorwacji i Turcji.
Rob Page w meczu Walia - Turcja
Ze względu na wyniki w Lidze Narodów "Smoki" zagrają w barażach w ścieżce A. Ich pierwszym rywalem będzie Finlandia. W drugiej parze Polska zmierzy się z Estonią.
Page powołał 28-osobową kadrę na najbliższe zgrupowanie. Na liście znaleźli się m.in. Connor Roberts, Harry Wilson, Neco Williams czy Brennan Johnson, którzy na co dzień występują w klubach z Premier League.
Dość nieoczekiwanie kolejną szansę w reprezentacji dostanie Aaron Ramsey. Selekcjoner postawił na pomocnika Cardiff, który od połowy września spędził na murawie tylko 72 minuty. Weteran leczył kontuzję kolana, a po powrocie do zdrowia nie wywalczył miejsca w składzie.
Page liczy jednak na to, że Ramsey pomoże drużynie swoim doświadczeniem. 33-latek jest 84-krotnym reprezentantem Walii. W barwach narodowych zanotował 21 bramek i dziewięć asyst.
Spotkanie Walii z Finlandią odbędzie się 21 marca o godzinie 20:45. W tym samym czasie Polska będzie rywalizowała z Estonią na Stadionie Narodowym.
Finał baraży zaplanowano na 26 marca. Zostanie on rozegrany w Cardiff lub w Helsinkach, zależnie od zwycięzcy półfinału.