Szwajcaria na szóstkę! Islandia zdeklasowana [VIDEO]

Marco Iacobucci EPP / shutterstock.com
Szwajcaria rozgromiła przed własną publicznością Islandię 6:0 (2:0) w sobotnim meczu grupy 2 Dywizji B Ligi Narodów.
Na Kybunpark w Sankt Gallen prowadzenie gospodarzom zapewnił kapitalnym uderzeniem z narożnika pola karnego w długi róg Steven Zuber. Dziesięć minut później podwyższył z bliska Denis Zakaria, a osiem minut po zmianie stron efektownym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Xherdan Shaqiri.
Niespełna kwadrans później składną akcję zespołu wykończył płaskim strzałem sprzed linii pola karnego Haris Seferović.
Po kolejnych czterech minutach golkipera rywali zaskoczył również z kilku metrów Albian Ajeti. Okazały sukces przypieczętował jeszcze siedem minut przed końcem Admir Mehmedi, kierując piłkę do pustej bramki.
Zespół ze Skandynawii za trzy dni spróbuje się zrehabilitować w konfrontacji z Belgią. "Czerwone Diabły" będą również kolejnym przeciwnikiem "Helwetów".
Kamil Kaczmarek08 Sep 2018 · 19:58