Tak Lewandowski wykorzystał karnego. To już dwudziesta z rzędu skuteczna jedenastka [VIDEO]

alphaspirit / shutterstock
Bayern Monachium pokonał Anderlecht Bruksela 3:0 w meczu pierwszej kolejki Ligi Mistrzów. Bramkę z rzutu karnego zdobył Robert Lewandowski.
Sprawdź naszą relację na żywo z pierwszej kolejki Ligi Mistrzów TUTAJ.
Kluczowa sytuacja meczu miała miejsce w 11. minucie. Wówczas Kums sfaulował wychodzącego na czystą pozycję Roberta Lewandowskiego. Sędzia pokazał czerwoną kartkę piłkarzowi Anderlechtu oraz wskazał na wapno. Lewandowski pewnie wykorzystał jedenastkę. Piłka wylądowała w jednym rogu, bramkarz Anderlechtu w drugim.

Dla Polaka był to dwudziesty z rzędu skutecznie wykonany rzut karny.
Piłkarz Bayernu chcieli jeszcze w pierwszej połowie podwyższyć prowadzenie, jednak nie mogli sforsować broniących się w dziesiątkę gospodarzy.
Dopiero w drugiej połowie opłaciła się cierpliwość w grze Bayernu. W 62. minucie świetną piłkę w pole karne wrzucił Kimmich, a Tiago Alcantara wbiegł w pole karne, przechytrzył obrońców i zdobył drugą bramkę dla ekipy z Monachium. Sam Kimmich też wpisał się na listę strzelców, pokonując bramkarza w 90. minucie.