Tak wyglądałaby klasyfikacja drużynowa za sobotni konkurs. Będzie kolejny medal dla Polski?

Marcin Kadziolka/Shutterstock
Polscy skoczkowie zajęliby trzecie miejsce, gdyby sobotnie zawody na dużej skoczni w Pjongczangu były konkursem drużynowym. Z kolei Norwegowie wydają się być poza konkurencją.
Kamil Stoch wygrał zawody olimpijskiej na dużej skoczni w Pjongczangu, pozostali Polacy spisali się nieco poniżej oczekiwań. Dawid Kubacki uplasował się na 10. pozycji, Stefan Hula zajął 15. lokatę, a Maciej Kot był 19.
Gdyby to dziś odbyły się zawody drużynowe, Polacy zajęliby trzecie miejsce. Po zasięgiem naszych skoczków znaleźli się Norwegowie i Niemcy. Za to czwartą Słowenię wyprzedzilibyśmy o prawie 70 punktów. Kolejne miejsca przypadłyby Austrii i Japonii.
Drużynowy konkurs w skokach narciarskich zaplanowano na najbliższy poniedziałek. Start o godzinie 13:30. Z tych zawodów przeprowadzimy relację na żywo na naszej stronie.

Czy Polacy wywalczą w poniedziałek kolejny medal? Czekamy na Wasze opinie.