Teodorczyk nie do zatrzymania! Dwunasty gol Polaka w sezonie [VIDEO]

Alicia Chelini/Shutterstock
Anderlecht Bruksela pokonał na własnym stadionie KV Mechelen 2:0 w dwunastej kolejce ligi belgijskiej. Jedną z bramek zdobył Łukasz Teodorczyk.

Teodorczyk wpisał się na listę strzelców w 31 minucie. Pierwszy strzał napastnika został zablokowany przez obrońcę, Polak doszedł jednak ponownie do piłki i tym razem pewnym uderzeniem pokonał bramkarza rywali. To już ósme trafienie 25-letniego zawodnika w lidze belgijskiej, a dwunaste w ogóle w tym sezonie.

Wcześniej goście nie wykorzystali rzutu karnego - Nicolas Verdier w 6 minucie. Od 45 natomiast grali dodatkowo w dziesiątkę - drugą żółtą kartkę ujrzał Aleksandar Bjelica.

Wynik spotkania w 81 minucie ustalił Youri Tielemans, wykorzystując rzut karny.

Anderlecht Bruksela ostatecznie pokonał KV Mechel 2:0. Zespół Łukasza Teodorczyka ma w tej chwili 24 punkty i zajmuje drugie miejsce w Jupiler League. Ich dzisiejsi rywale z 15 punktami plasuje się na dziesiątej pozycji.