Ter Stegen wybronił zwycięstwo piłkarzy FC Barcelony. Wcześniej VAR uratował ich przed utratą bramki [WIDEO]

Twitter
FC Barcelona pokonała Getafe 2:1 (2:0) w meczu 24. kolejki La Ligi.
Pierwsza część gry przez pewien czas nie układała się po myśli gospodarzy. Grali oni przeciętnie, a w 20. minucie stracili Jordiego Albę, który doznał kontuzji. Bocznego obrońcę zastąpił Junior Firpo.
Chwilę później mogło być jeszcze gorzej - Allan Nyom dopadł do piłki w polu karnym "Blaugrany" i wpakował ją do siatki. Sędzia zdecydował się na analizę za pomocą systemu VAR i po chwili cofnął decyzję o uznaniu gola. Przyjął, iż Nyom dopuścił się faulu podczas walki o futbolówkę.
W ciągu następnych kilku minut gospodarze doszli do głosu. Najpierw na listę strzelców wpisał się Antoine Griezmann, któremu asystował Lionel Messi, a następnie prowadzenie Barcelony podwyższył Sergi Roberto. Tym samym gospodarze zeszli do szatni z dwubramkową zaliczką.
Druga połowa to w dużej mierze starania piłkarzy Getafe, którzy usiłowali odrobić straty. Nadzieję dał im Angel - w 66. minucie zdobył on bramkę wyrównującą, a w polu karnym gospodarzy zaczęło robić się naprawdę gorąco.
Chwilę później mogło być już 2:2, ale Marc-André ter Stegen popisał się znakomitym refleksem.
Ostatecznie FC Barcelona utrzymała korzystny wynik do końca meczu i wygrała 2:1, choć w ostatnich minutach nie potrafiła wyjść z własnej połowy.