Toronto rozbiło New York City, dwa efektowne gole i asysta Pozuelo

lev radin / shutterstock.com
Toronto FC rozbił u siebie New York City FC 4:0 (1:0) w jedynym piątkowym spotkaniu piątej kolejki rozgrywek Major League Soccer.
Na BMO Field kapitalne zawody rozgrywał Alejandro Pozuelo. Hiszpan kwadrans przed przerwą popisał się indywidualną akcją, po której piłkę do praktycznie już pustej siatki skierował Jozy Altidore.
Pozuelo po zmianie stron techniczną podcinką wykorzystał także rzut karny, a dwanaście minut przed końcem zaimponował efektownym lobem nad rozpaczliwie interweniującym golkiperem gości. Pięć minut później okazały sukces przypieczętował jeszcze mocnym uderzeniem pod poprzeczkę Jay Chapman.
Zespół z Kanady po trzecim zwycięstwie z rzędu awansował na pozycję lidera tabeli Konferencji Wschodniej. Drużyna z Nowego Jorku doznała natomiast pierwszej porażki po serii trzech remisów i jest dziewiąta w tej klasyfikacji.
Jakub Kreśliński30 Mar 2019 · 08:53