Tottenham przegrał drugi mecz z rzędu. Ważne zwycięstwo drużyny Modera i Karbownika

Russell Hart / Focus Images / MB Media / Pressfocus
Druga z rzędu porażka Tottenhamu w Premier League. Piłkarze Jose Mourinho przegrali na wyjeździe z Brighton 0:1.
Gospodarze zwycięskiego gola strzelili 17. minucie. Składną akcję i podanie Grossa płaskim strzałem wykończył Trossard.
W pierwszej połowie Tottenham miał optyczną przewagę, lecz z jego ataków kompletnie nic nie wynikało. Goście nie zdołali oddać ani jednego celnego strzału. Pod tym względem lepsi byli po przerwie, ale nie zdołali doprowadzić do wyrównania. Wszystkie ich próby obronił Sanchez.
Na boisku nie pojawił się żaden Polak. Jakub Moder cały mecz spędził na ławce rezerwowych, a Michał Karbownik nie znalazł się w kadrze meczowej.
Brighton pozostało na siedemnastym miejscu w tabeli, ale przewagę nad strefą spadkową powiększyło do siedemiu punktów. Tottenham jest szósty.