Tottenham rozbił Huddersfield. Hat-trick Lucasa Moury

charnsitr / shutterstock.com
Tottenham Hotspur wygrał u siebie z Huddersfield Town 4:0 w pierwszym sobotnim spotkaniu 34. kolejki angielskiej Premier League. Trzy bramki zdobył Lucas Moura. Był to trzeci mecz "Kogutów" na swoim stadionie i trzeci wygrany bez straty gola.
W zespole z Londynu doszło do kilku zmian w składzie w porównaniu do wygranego pierwszego starcia w ćwierćfinale Ligi Mistrzów z Manchesterem City 1:0. Mimo tego, gospodarze bardzo szybko rozprawili się z rywalami i nie pozostawili im wątpliwości, kto jest lepszy.
W 24. minucie Victor Wanyama uprzedził w polu karnym jednego z obrońców, następnie minął rzucającego mu się pod nogi bramkarza i posłał piłkę do pustej bramki. Kilka chwil później padł drugi gol. Lucas Moura zdecydował się na mocne uderzenie z ostrego kąta i Ben Hamer skapitulował po raz drugi. Po przerwie obie drużyny miały świetne sytuacje, ale brakowało skuteczności.
Dopiero w końcówce spotkania zwycięstwo Tottenhamu przypieczętował Lucas. Najpierw wykorzystał podanie Christiana Erkisena, a w doliczonym czasie gry skompletował hattricka strzałem pod poprzeczkę.
Po tej wygranej podopieczni Mauricio Pochettino zajmują trzecie miejsce w tabeli. "Koguty" mają punkt więcej od Chelsea i cztery więcej od Arsenalu, który rozegrał jedno spotkanie mniej. Tottenham teraz dwa razy w przeciągu kilku dni zagra na wyjeździe z Manchesterem City. W środę będzie to rewanżowe spotkanie w Lidze Mistrzów, a pierwsze wygrali 1:0. Następie zagrają z "Obywatelami" w lidze.
"The Terriers" zamykają ligową tabelę i już od kilku tygodni nie mają szans na utrzymanie. Zdobyli zaledwie 14 punktów. Ich kolejnym rywalem będzie Watford FC.