Tottenham rozbity w derbach Londynu! Czerwona kartka, rzut karny i niesamowity debiut! [WIDEO]

Piłkarze Crystal Palace wygrali z Tottenhamem w 4. kolejce Premier League. To spotkanie zakończyło się wynikiem 3:0 (0:0).
"Koguty" znakomicie rozpoczęły nowy sezon Premier League. W pierwszych trzech kolejkach zdobyły komplet punktów i znalazły się na czele tabeli. W czwartej serii spotkań przyszło im się mierzyć z niżej notowanym rywalem. Ekipa Crystal Palace miała na koncie tylko dwa "oczka".
Dzisiejsze starcie na Selhurst Park pechowo rozpoczęło się dla Erica Diera. Obrońca już w 12. minucie musiał opuścić boisko z powodu kontuzji.
W pierwszej połowie sytuacja bramkowych było jak na lekarstwo. "Koguty" niespodziewanie oddały inicjatywę rywalom. Gospodarze nie byli jednak w stanie z tego skorzystać.
Pierwsza połowa była meczem pełnym fizycznej walki, w drugiej wyraźnie przeważali podopieczni Patricka Vieiry. Gospodarze od 58. minuty mieli ułatwione zadanie. Wówczas Tanganga otrzymał drugą żółtą kartkę i musiał opuścić boisko.
Z tej przewagi zawodnicy Crystal Palace skrzętnie skorzystali. Raz za razem oblegali bramkę Llorisa. Francuski golkiper w końcu skapitulował. W 75. minucie z rzutu karnego pokonał go Zaha.
Kilka chwil później gospodarze zadali kolejny cios. W 84. minucie do siatki trafił Edouard, który niecałe 30 sekund wcześniej wszedł na boisko. Dla 23-latka był to pierwszy mecz w ekipie Crystal Palace.
Edouard znakomity debiut okrasił kolejnym golem. W doliczonym czasie gry ustalił wynik spotkania na 3:0.
Daniel Makarewicz11 Sep 2021 · 15:22