Tottenham wypuścił zwycięstwo w 94. minucie! Dublet Richarlisona nie uratował "Spurs" [WIDEO]

Tottenham nie zdołał pokonać Evertonu w 23. kolejce Premier League. Mecz rozgrywany na Goodison Park zakończył się wynikiem 2:2.
Londyńczycy znakomicie rozpoczęli to spotkanie. Już w 4. minucie Destiny Udogie znalazł miejsce na lewym skrzydle, dograł do Richarlisona, który strzelił gola przeciwko swojej byłej drużynie.
Piłkarze Tottenhamu po golu z Evertonem
Tottenham chciał szybko podwyższyć prowadzenie. James Maddison oddał kąśliwy strzał, z którym poradził sobie Jordan Pickford.
Pierwsze ofensywne próby Evertonu nie były zbyt ekscytujące. Najpierw Dominic Calvert-Lewin odnalazł się w polu karnym i uderzył niecelnie, a następnie Idrissa Gueye został zablokowany przed szesnastką. W 26. minucie Calvert-Lewin doszedł do kolejnej sytuacji. Snajper "The Toffees" znów nie zdołał skierować piłki w światło bramki.
W końcu Everton zdołał doprowadzić do remisu. Po centrze z rzutu rożnego James Tarkowski zgrał piłkę do Jacka Harissona, który trafił do siatki. Piłkarze Tottenhamu domagali się odgwizdania faulu na Guglielmo Vicario, jednak gol został uznany.
Dominic Calvert-Lewin po golu Everton - Tottenham
Jeszcze przed przerwą Tottenham odzyskał prowadzenie. Richarlison popisał się idealnym strzałem w górny róg, kompletując dublet.
Na początku drugiej połowy Pickford fantastycznie interweniował przy strzale Pedro Porro. W odpowiedzi Vicario oddalił zagrożenie po groźnym dośrodkowaniu z rzutu rożnego.
Po godzinie gry Pickford zatrzymał Jamesa Maddisona. Niedługo potem Ange Postecoglou wpuścił z ławki Dejana Kulusevskiego i Pape Sarra.
Richarlison szukał okazji na strzelenie hat-tricka. W 70. minucie Pickford złapał piłkę po kolejnej próbie reprezentanta Brazylii.
Wydawało się, że Tottenham dowiezie prowadzenie do ostatniego gwizdka. W 94. minucie Jarrod Branthwaite strzelił gola głową. Źle w tej akcji zachował się Cristian Romero, który przedłużył piłkę po centrze z rzutu rożnego.
Mecz zakończył się wynikiem 2:2. Tottenham jest obecnie na czwartym miejscu w tabeli, a Everton zajmuje 17. lokatę.
Adam Kłos03 Feb · 15:31