Towarzysko: Hajduk Split pokonany przez Górnika Zabrze

asinfo.
Górnik Zabrze wygrał z Hajdukiem Split 3:2 w sobotnim meczu towarzyskim. Spotkanie rozegrano w ramach obchodów 70. rocznicy powstania klubu z Górnego Śląska.
Ponad 21 tysięcy kibiców zobaczyło na stadionie przy ulicy Roosevelta bardzo dobre widowisko. Wynik już w czwartej minucie otworzył Adam Gyurcso, który jest wypożyczony do chorwackiej drużyny z Pogoni Szczecin.
Gospodarze odpowiedzieli trafieniami Łukasza Wolsztyńskiego oraz Igora Angulo. Do przerwy był jednak remis, bo na 2:2 trafił Franko Kovacević.
W 58. minucie trzecią bramkę dla drużyny prowadzonej przez trenera Marcina Brosza zdobył Daniel Liszka. Od 81. minuty gospodarze grali w osłabieniu, bo drugą żółtą kartkę otrzymał Dani Suarez, ale wynik nie uległ już zmianie.