Towarzysko: Portugalia lepsza od Arabii Saudyjskiej

Laszlo Szirtesi/Shutterstock
Portugalia wygrała przed własną publicznością z Arabią Saudyjską 3:0 w towarzyskim meczu rozegranym w piątek w Viseu. Obie drużyny zagrają na MŚ 2018 w Rosji.
Na Estadio do Fontelo prowadzenie aktualnym mistrzom Europy zapewnił płaskim uderzeniem z pola karnego Manuel Fernandes. Piłka wpadła do siatki tuż przy słupku.
Siedem minut po zmianie stron podwyższył Goncalo Guedes. Napastnik Valencii wykończył w polu karnym składną akcję całego zespołu. Sukces przypieczętował jeszcze w ostatniej minucie kapitalnym uderzeniem z dystansu Joao Mario.
Saudyjczycy w najbliższy poniedziałek sprawdzą się w następnym sparingu z Bułgarią, natomiast zespół z Półwyspu Iberyjskiego podejmie dzień później reprezentację USA.