Trener Ajaksu zachwycony Piotrem Zielińskim. Piękne słowa o Polaku

Nicolo Campo/Pressfocus
Piotr Zieliński zaliczył kolejny świetny występ. Choć Polak zagrał z Ajaksem tylko 45 minut, to zdążył w tym czasie strzelić gola i dać się we znaki rywalom. Alfred Schreuder, trener Ajaksu, nie szczędził pochwał pod adresem 28-latka.
Napoli rozbiło Ajax 6:1 w meczu trzeciej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów. Jednym z czołowych postaci włoskiej drużyny był Piotr Zieliński, który pod koniec pierwszej części gry wpisał się na listę strzelców.
Polak z powodu kontuzji został w przerwie zmieniony. Choć przebywał na boisku tylko przez 45 minut, Alfred Schreuder na pomeczowej konferencji prasowej nie krył zachwytu nad jego umiejętnościami.
- To dwójka najlepszych piłkarzy, Zieliński i Lobotka radzą sobie naprawdę dobrze - stwierdził.
Szkoleniowiec Ajaksu stwierdził, że "Zielu" ma duży wpływ na świetnie dysponowanego w tym sezonie Gruzina Chwiczę Kwaracchelię.
- Gdy gra razem z Zielińskim, jest bardzo mocny przy piłce - powiedział.
Napoli z dorobkiem dziewięciu punktów jest zdecydowanym liderem grupy A. Wcześniej podopieczni Luciano Spallettiego pokonali Liverpool 4:1 i Glasgow Rangers 3:0.