Trener Natalii Kaczmarek dotrzymał słowa. Piękny wyczyn, odwdzięczył się za medal na MŚ

PressFocus/Wang Lili
Przed rozpoczęciem MŚ w lekkoatletyce trener Natalii Kaczmarek, Marek Rożej, zapewnił, że w razie jej medalu na imprezie, przebiegnie on półmaraton. Słowa dotrzymał.
Podczas tegorocznych mistrzostw świata w lekkoatletyce Natalia Kaczmarek sięgnęła po srebrny medal w biegu na 400 m. W trakcie zawodów odbywających się w Budapeszcie uplasowała się tylko za plecami Marileidy Paulino. Dominikanka uzyskała czas o prawie sekundę lepszy niż Polka.
Olbrzymie osiągnięcie Kaczmarek wiązało się także z zakładem zaproponowanym przez jej trenera, Marka Rożeja. Przed mistrzostwami świata miał on obiecać swojej podopiecznej, że jeśli ta przywiezie z Węgier medal, on zobowiąże się do przebiegnięcia półmaratonu.
I tak też się stało. W czwartek trener Rożej pojawił się na stadionie im. Ireny Szewińskiej w Karpaczu, gdzie pokonał dystans o długości 21,1 km.
Informację o swoim wyczynie trener przekazał za pośrednictwem Instagrama. Jego wpis udostępniła również Natalia Kaczmarek. Polska biegaczka dodała krótki opis.
- I trener, jak obiecał, ukończył półmaraton - napisała srebrna medalistka mistrzostw świata, która już za kilka miesięcy ponownie pojawi się na bieżni.
Zakończony sezon był dla 25-latki bardzo udany. Poza medalem wywalczonym w Budapeszcie, zdobyła ona też dwa srebrne krążki na Drużynowych Mistrzostwach Europy w Lekkoatletyce organizowanych w ramach Igrzysk Europejskich. Kaczmarek zajęła drugie miejsca w biegu na 400 m oraz w rywalizacji sztafet mieszanych na tym samym dystansie.
Piotr Sidorowicz 25 Nov 2023 · 12:09
Źródło: Instagram