Trwa piękny sen Dudelange! Najpierw pogonili Legię, a teraz mistrza Rumunii! [VIDEO]

Shutterstock
F91 Dudelange pokonał na wyjeździe CFR 1907 Cluj 2:3 i awansował do fazy grupowej Ligi Europy.
W pierwszym meczu ekipa z Luksemburga niespodziewanie wygrała na własnym boisku 2:0. Wydawało się, że piłkarze z Cluj w rewanżu rzucą się do odrabiania strat. Tak się jednak nie stało.
Mistrzowie Luksemburga, którzy wcześniej sensacyjnie wyeliminowali Legię Warszawa, znów nie dali szans rywalom z Rumunii. Najpierw na listę strzelców dwukrotnie wpisał się Danel Sinani. Zawodnik Dudelange trafił do siatki przeciwnika w 51. i 54. minucie. Trzeci gol dla gości padł w 78. minucie, a jego autorem był David Turpel.
Gospodarze odpowiedzieli w końcówce za sprawą trafień Tambe i Omnraniego, ale to było zdecydowanie za mało, by marzyć o awansie. W dwumeczu drużyna z Luksemburga wygrała 5:2 i to ona może się cieszyć z gry w fazie grupowej Ligi Europy.
Wyniki kolejnych rewanżowych spotkań:
RB Lipsk - Zoria Ługańsk 3:2 (1:1)

Bramki: Werner 7, Augustin 69, Forsberg 90-karny - Ratao 35, Gordienko 48.

Pierwszy mecz: 1:1. Awans: RB Lipsk.
Karabach Agdam Baku - Szeriff Tyraspol 3:0 (2:0)

Bramki: Medvedev 9, Guerrier 42, Ozobić 55.

Pierwszy mecz: 0:1. Awans: Karabach Agdam.
Łudogorec Razgrad - Torpedo Kutaisi 4:0 (2:0)

Bramki: Misidjan 6, Campanharo 37, 59, Wanderson 61.

Pierwszy mecz: 1:0. Awans: Łudogorec.
Apollon Limassol - FC Basel 1893 1:0 (0:0)

Bramka: Kyriakou 53.

Pierwszy mecz: 2:3. Awans: Apollon.
Maccabi Tel Awiw - Sarpsborg 08 FF 2:1 (0:0)

Bramki: Atzili 52-karny, Atar 60 - Halvorsen 81-karny.

Pierwszy mecz: 1:3. Awans: Sarpsborg.
Molde FK - Zenit Sankt Petersburg 2:1 (0:1)

Bramki: Hestad 65, 76 - Kuzjajew 21.

Pierwszy mecz: 1:3. Awans: Zenit.
FC Midtjylland - Malmoe FF 0:2 (0:1)

Bramki: Antonsson 33, Rosenberg 79.

Pierwszy mecz: 2:2. Awans: Malmoe FF.
FC Kopenhaga - Atalanta Bergamo 0:0 (0:0, 0:0), karne 4:3.

Rzuty karne wykorzystane: Sotiriou, Gregus, Skov, Vavro - De Roon, Adnan, Masiello.

Rzuty karne niewykorzystane: N'Doye - Gomez, Cornelius.

Pierwszy mecz: 0:0. Awans: FC Kopenhaga.
Daniel Makarewicz30 Aug 2018 · 20:53