Ryoyu Kobayashi przeskoczył skocznię! Kolejne podium Kamila Stocha [WIDEO]

Marcin Kadziolka/Shutterstock
Ryoyu Kobayashi wygrał konkurs skoków narciarskich w Kuusamo. Znakomitą formę pokazał Kamil Stoch. Polak zajął trzecie miejsce.
Japończyk, który w sobotę objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, kolejny raz udowodnił, że na początku sezonu znajduje się w świetnej formie. Rywalom odleciał już w pierwszej serii - skoczył w niej aż 140 m. Druga kolejka była prawdziwym popisem Kobayashiego. Choć ruszał w niej z rozbiegu krótszego o dwa stopnie niż najgroźniejsi rywale, to skoczył dalej od nich. Lotem na odległość 147,5 m wyrównał rekord skoczni.
Kobayashi drugiego Andreasa Wellingera (136 i 145,5 m) wyprzedził aż o 22 pkt. Trzecie miejsce zajął Kamil Stoch. Polak na to miejsce wskoczył już po pierwszej serii - wysoką pozycję dał mu lot na 136,5 m. W drugiej próbie nasz mistrz olimpijski poprawił się aż o siedem i pół metra, ale to nie wystarczyło, by przesunąć się w klasyfikacji.
W pierwszej dziesiątce uplasował się też Piotr Żyła. Polak w pierwszej serii skoczył 133,5 m, a w drugiej poprawił się aż o sześć metrów. Ostatecznie został sklasyfikowany na szóstej pozycji.
Udany występ w Kuusamo zaliczyli też Dawid Kubacki (130 m i 133 m) i Jakub Wolny (124,5 i 134 m), którzy zajęli odpowiednio dwunaste i trzynaste miejsce.
Do drugiej serii nie zakwalifikował się Stefan Hula. Reprezentant Polski, którzy w kwalifikacjach zajął wysokie dziewiąte miejsce, w konkursie skoczył zaledwie 112 m. Został sklasyfikowany na 44. miejscu. Do zawodów w ogóle nie awansował Maciej Kot.