Trzecia rakieta świata odpadła z Wimbledonu! Sensacja na kortach trawiastych [WIDEO]

Screen Twitter
Anett Kontaveit, trzecia rakieta w rankingu WTA, odpadła z Wimbledonu. Estonka przegrała z Niemką Jule Niemeier 0-2 (4:6, 0:6) i pożegnała się z imprezą.
W poprzedniej rundzie Anett Kontaveit bez większego trudu ograła Bernardę Perę. Estonka wygrała 2-0 (7:5, 6:1) i pewnie awansowała do drugiej rundy.
Była w niej murowaną faworytką do zwycięstwa. Do rywalizacji z trzecią rakietą świata stanęła bowiem Jule Niemeier, która obecnie plasuje się na 93. miejscu w rankingu WTA.
Kontaveit od samego początku spotkania miała znaczne problemy ze swoją niżej rozstawioną przeciwniczką. Przy stanie 2:3 w pierwszym secie Estonka przegrała swój serwis i jej sytuacja stała się bardzo skomplikowana.
26-latka nie zdołała jej poprawić i w pierwszej odsłonie rywalizacji musiała pogodzić się z porażką. Był to jednak dopiero początek niepowodzeń w jej wykonaniu.
Drugi set miał błyskawiczny charakter, lecz na niekorzyść Estonki. Faworytka dzisiejszego spotkania była zupełnie bezradna - popełniała podwójne błędy, często była przełamywana, górowała w statystyce błędów niewymuszonych.
Wszystko to złożyło się na porażkę 0:6, która ostatecznie doprowadziła do odpadnięcia z turnieju. Eliminacja trzeciej rakiety świata, na tak wczesnym etapie Wimbledonu, jest określana jako wielkie zaskoczenie.
Hubert Kowalczyk29 Jun 2022 · 16:02