Trzecie zwycięstwo Fenerbahce w Lidze Europy

A_Lesik/Shutterstock
Fenerbahce Stambuł wygrało u siebie z Zorią Ługańsk 2:0 (0:0) w pierwszym czwartkowym spotkaniu 5. kolejki grupy A rozgrywek Ligi Europy.

Na Sukru Saracoglu Stadyumu prowadzenie dla gospodarzy uzyskał niespełna kwadrans po przerwie świetnym uderzeniem z dystansu Słowak Miroslav Stoch. Osiem minut później podwyższył kapitalnym strzałem głową Duńczyk Simon Kjaer.

Dzięki trzeciej wygranej w tej edycji ekipa znad Bosforu objęła samodzielne prowadzenie w tabeli. Pozostająca bez zwycięstwa drużyna z wschodu Ukrainy doznała natomiast trzeciej porażki i zamyka stawkę.

Późnym wieczorem zajmujący trzecią lokatę Manchester United podejmie drugi Feyenoord Rotterdam. "Czerwone Diabły" w przypadku trzeciej porażki stracą szansę na awans do fazy pucharowej.