Trzy bramki Finnbogasona, Augsburg wygrał z FSV Mainz

Futbol vic, wikicommons
FC Augsburg pokonał przed własną publicznością FSV Mainz 3:0 (2:0) w niedzielnym meczu 20. kolejki niemieckiej ekstraklasy.
Na WWK Arena trzy gole strzelił Alfred Finnbogason. W 8. minucie sędzia podyktował rzut karny dla gospodarzy po zagraniu ręką przez Daniela Brosinskiego. Reprezentant Islandii podszedł do piłki ustawionej na jedenastym metrze i umieścił ją w siatce.
W 34. minucie arbiter znów wskazał na wapno po tym, jak ręką w polu karnym zagrał Moussa Niakhate. Napastnik znów został wytypowany do wykonania karnego i drugi raz także skutecznie trafił do bramki.
Finnbogason przypieczętował wygraną swojego zespołu w 54. minucie, kiedy wykorzystał dośrodkowanie Jana Moraveka i trafił tuż obok lewego słupka.
Drużyna z Bawarii ma na koncie 18 punktów i obecnie zajmuje 15. miejsce w tabeli Bundesligi. Klub z Moguncji z dorobkiem 27 "oczek" plasuje się na 11. pozycji.