Trzy drużyny z awansem do fazy grupowej Ligi Mistrzów. Wielka radość na Bałkanach

photo_master2000 / shutterstock.com
Olympiakos Pireus, FK Crvena Zvezda Belgrad oraz Dinamo Zagrzeb, którego barwy reprezentuje Damian Kądzior, zagrają w fazie grupowej Ligi Mistrzów w sezonie 2019/20.
FK Crvena Zvezda Belgrad zremisowała z BSC Young Boys 1:1 (0:0), Olympiakos SFP wygrał na wyjeździe z FK Krasnodar 2:1 (1:1), a Rosenborg BK zremisował z Dinamem Zagrzeb 1:1 (0:1) w rewanżowych meczach 4. runy eliminacji Ligi Mistrzów.
W rewanżowych meczach najciekawiej zapowiadała się rywalizacja pomiędzy Crveną Zvezdą Belgrad i BSC Young Boys. Mecz na boisku mistrza Szwajcarii zakończył się remisem 2:2 i wszystko miało rozstrzygnąć się w stolicy Serbii.
Na Stadion Rajko Mitić gospodarze objęli prowadzenie w 55. minucie, kiedy Aleksa Vukanović trafił głową z pięciu metrów. Goście doprowadzili do remisu w 82. minucie za sprawą El Fardou Bena, który trafił do własnej bramki.
Wynik 1:1 utrzymał się do ostatniego gwizdka sędziego i dzięki bramkom na wyjeździe, to Crvena Zvezda zagra w fazie grupowej Ligi Mistrzów.
Awans przypieczętowali także piłkarze Dinama Zagrzeb remisując na wyjeździe z Rosenborgiem BK 1:1. Mistrzowie Chorwacji wygrali pierwsze spotkanie 2:0. W kadrze meczowej gości zabrakło Damiana Kądziora.
W ostatnim wtorkowym meczu 4. rundy eliminacji Ligi Mistrzów FK Krasnodar przegrał u siebie z Olympiakosem Pireus 1:2. W pierwszym meczu grecki zespół wygrał 4:0 i pewnie wkroczył do fazy grupowej Champions League.