Trzy karne, pięć goli, pudło Ronaldo z jedenastki, dwie czerwone kartki! Szalone Derby d'Italia [WIDEO]

Spotkanie Juventusu z Interem obfitowało w wielkie emocje. Ostatecznie "Stara Dama" wygrała 3:2.
TUTAJ przeczytasz relację na żywo z dzisiejszego spotkania.
Wynik spotkania otworzył Cristiano Ronaldo. W 24. minucie Portugalczyk podszedł do rzutu karnego i na raty pokonał Samira Handanovicia. Golkiper Interu dobrze wyczuł intencję 36-latka, ale nie miał żadnych szans przy dobitce.
10 minut później arbiter znów wskazał na jedenasty metr. Tym razem przyznał jednak karnego dla gości z Mediolanu. Lautaro Martinez został sfaulowany przez Matthijsa De Ligta, a okazję wykorzystał Romelu Lukaku.
Wydawało się, że do przerwy utrzyma się remis 1:1, ale w doliczonym czasie gry do siatki trafił Juan Cuadrado. Wahadłowy "Juve" oddał mocny strzał, piłka odbiła się od jednego z rywali i wpadła do siatki.
Druga połowa rozpoczęła się od wyrzucenia z boiska Rodrigo Bentancura. Urugwajczyk sfaulował Romelu Lukaku i obejrzał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę.
Inter momentalnie ruszył do ataku. Strzały Christiana Eriksena i Matiasa Vecino dobrze obronił Wojciech Szczęsny. Polak nie poradził sobie jednak z uderzeniem... Giorgio Chielliniego. W 85. minucie Włoch wpakował piłkę do własnej bramki.
Kilkadziesiąt sekund później Ivan Perisić popełnił kardynalny błąd. Chorwat nieprzepisowo powstrzymywał Juana Cuadrado i arbiter podyktował trzeci rzut karny w tym spotkaniu. Kolumbijczyk sam podszedł do piłki i trafił na 3:2.
W doliczonym czasie gry siły na boisku się wyrównały. Marcelo Brozović brutalnym wślizgiem zaatakował Cuadrado i dostał czerwoną kartkę.
"Nerazzurri" już nie zdołali doprowadzić do remisu. "Stara Dama" wygrała i chwilowo wskoczyła na czwarte miejsce w lidze, wyprzedzając Napoli o dwa punkty. Zespół spod Wezuwiusza nie rozegrał jeszcze spotkania w tej kolejce. Inter już kilka dni temu zapewnił sobie tytuł mistrzowski.
Adam Kłos15 May 2021 · 19:54