Trzy punkty zostały w Madrycie. Atletico lepsze od Villarreal CF

Jose Breton- Pics Action / Shutterstock.com
Zawodnicy Atletico Madryt pokonali przed własną publicznością Villarreal CF 3:1 (1:1) w niedzielnym meczu 25. kolejki hiszpańskiej ekstraklasy.
Na Wanda Metropolitano prowadzenie pierwsi objęli przyjezdni. W 16. minucie Paco Alcacer uderzał tuż za polem karnym i zdołał pokonać golkipera rywali.
W 40. minucie gospodarze doprowadzili do wyrównania za sprawą trafienia Angela Correi w sam środek bramki, przy którym asystował Sime Vrsaljko.
Po zmianie stron do siatki trafiali już tylko gracze Atletico. Najpierw w 64. minucie Angel Correa dośrodkował do Koke, który strzałem głową z bliskiej odległości umieścił piłkę w siatce. Wynik starcia na 3:1 ustalił w 74. minucie Joao Felix, a przy jego trafieniu asystował Koke.
Podopieczni Diego Simeone mają na koncie 43 punkty i zajmują obecnie trzecie miejsce w tabeli La Liga. Zespół prowadzony przez Javiera Revillę z dorobkiem 38 "oczek" plasuje się na siódmej lokacie.