TSG Hoffenheim rozbite przez Vfl Wolfsburg na własnym stadionie

Michele Morrone / shutterstock.com
TSG Hoffenheim przegrało u siebie z VFL Wolfsburg 1:4 (1:1) w meczu 31. kolejki Bundesligi. Dla gospodarzy to koniec serii sześciu spotkań bez porażki.
Piłkarze Hoffenheim znakomicie rozpoczęli mecz. W 9. Adam Szalai trafił z bliska po podaniu Nico Schulza. Po kwadransie mogło być 2:0, ale Andrej Kramarić nie wykorzystał rzutu karnego, trafiając w słupek.
Ta sytuacja odmieniła losy spotkania, a goście odwrócili przebieg meczu na swoją korzyść. Jeszcze przed przerwą wyrównał William po strzale z narożnika szesnastki.
W 69. minucie "Wilki" wygrywały 2:1 po trafieniu Wouta Weghorsta, który oddał lekki strzał głową, a fatalny błąd przy interwencji popełnił Oliver Baumann.
Trzeciego gola gości strzelił Maximilian Arnold po uderzeniu z boku pola karnego. Wynik spotkania na 1:4 ustalił Weghorst po uderzeniu z kilku metrów.
W tabeli Bundesligi TSG Hoffenheim jest na siódmej pozycji z dorobkiem 50 punktów. Z walki o europejskie puchary nie rezygnuje ósmy VFL Wolfsburg, mając na koncie 49 punktów.
Jakub Kreśliński28 Apr 2019 · 17:55