Tylko remis Bayernu Monachium z Werderem Brema! Gdyby nie Manuel Neuer, byłaby porażka [WIDEO]

twitter
Bayern Monachium niespodziewanie stracił punkty w meczu z Werderem Brema, jedynie remisując z tym zespołem 1:1. Gdyby nie dwie znakomite interwencje Manuela Neuera, mistrzowie kraju zapewne przegraliby to spotkanie.
Na samym początku spotkania Bayern miał optyczną przewagę, lecz bramce Werderu poważnie nie zagroził tak naprawdę ani razu. Goście błyskawicznie zmusili natomiast Manuela Neuera do ogromnego wysiłku.
W 15. minucie golkiper monachijczyków popisał się dwoma fenomenalnymi interwencjami. Najpierw wybronił uderzenie Sargenta z najbliższej odległości, a później poradził sobie z dobitką Bittencourta. Ten drugi nie wykorzystał potem jeszcze jednej znakomitej okazji.
W międzyczasie kontuzji doznał Lucas Hernandez, którego zastąpił Leon Goretzka. Bayern miał na murawie zaskakująco duże problemy. Wystarczy powiedzieć, że w pierwszej połowie nie oddał nawet celnego strzału.
Werder tuż przed przerwą wyszedł natomiast na prowadzenie, zaskakując rywali po szybkim wrzucie piłki z autu. Z prawej strony urwał się Sargent, dograł do Maximiliana Eggesteina, a ten precyzyjnym strzałem nie dał szans Neuerowi.
Druga część spotkania również zaczęła się od ataków gości. Milot Rashica za długo zwlekał jednak z oddaniem strzału i zatrzymał go Jerome Boateng. Po drugiej stronie boiska Pavlenka znakomicie obronił natomiast uderzenie Douglasa Costy.
W 62. minucie Bayern doprowadził wreszcie do wyrównania. Goretzka posłał fenomenalne dośrodkowanie w pole karne na głowę Kinsgleya Comana, a Francuz z bliska umieścił piłkę w siatce.
Po tym golu Hansi Flick dokonał potrójnej zmiany - na murawie zameldowali się Leroy Sane, Serge Gnabry i Eric Choupo-Moting. Ten ostatni miał znakomitą szansę na gola, lecz w dobrej sytuacji przestrzelił.
Bayern i tak powinien się jednak cieszyć, że w tym meczu wywalczył jeden punkt. Goście nie wykorzystali bowiem dwóch świetnych okazji - raz w ostatniej chwili interweniował Goretzka, a raz Neuer. W efekcie mecz skończył się wynikiem 1:1.
Maciej Pietrasik21 Nov 2020 · 17:23