Tymoteusz Puchacz znów o sobie przypomniał. Kolejna asysta Polaka w Niemczech [WIDEO]

Screen Twitter
Tymoteusz Puchacz przyczynił się do zwycięstwa Kaiserslautern nad Schalke 4:1 (1:0). Reprezentant Polski zanotował asystę przy ostatnim trafieniu.
W bieżącym sezonie Tymoteusz Puchacz regularnie gra dla Kaiserslautern. W piątek wahadłowy ponownie znalazł się w pierwszym składzie swojego zespołu. Tym razem przyszło mu zmierzyć się z Schalke.
Po drugiej stronie nieobecny był Marcin Kamiński. Doświadczony obrońca jest zawieszony ze względu na kartki, ale niewykluczone, że w tym sezonie już nie zagra i to ze względu na politykę klubu z Zagłębia Ruhry. O szczegółach pisaliśmy TUTAJ.
Marcin Kamiński w barwach Schalke
Hasan Bratic / pressfocus
Piątkowy mecz od samego początku lepiej układał się dla Kaiserslautern. Wynik w 10. minucie otworzył Ragnar Ache. Po przerwie zdołał wyrównać Darko Churlinov, ale w samej końcówce gospodarze ruszyli do prawdziwego natarcia. Swoje trafienia dorzucili Ache, Filip Stojilković, a następnie Aaron Opoku.
Przy ostatniej ze zdobytych bramek asystę zanotował wspomniany już Puchacz. Były zawodnik Lecha Poznań podał piłkę do lepiej ustawionego kolegi, a ten przebojowo ruszył, a następnie huknął nie do obrony z granicy pola karnego.
Dzięki tej imponującej wygranej Kaiserslautern odsunęło się od strefy spadkowej i w tabeli przeskoczyło Schalke. Obecnie klub Puchacza zajmuje 14. miejsce w 2. Bundeslidze, a nad 17. Hansą Rostock ma cztery "oczka" przewagi.
Dla 25-latka był to 18 występ w tym sezonie. Na swoim koncie ma gola oraz cztery asysty.