Udana inauguracja Bayernu. Bawarczycy pewnie pokonali Leverkusen, Lewandowski zdobył bramkę z karnego

CosminIftode / Shutterstock.com
Bayern Monachium udanie zainaugurował nowy sezon w Bundeslidze, wygrywają u siebie z Bayerem Leverkusen 3:1. Całe zawody rozegrał Robert Lewandowski, który zdobył jedną z bramek.
Bawarczycy prowadzenie objęli już w dziewiątej minucie. Z rzutu wolnego dośrodkowywał Sebastian Rudy, a piłkę głową do bramki rywali posłał Niklas Sule.
Dziesięć minut później było już 2:0. Tym razem mieliśmy dośrodkowanie z rzutu rożnego, a piłkę z najbliższej odległości po strzale głową do bramki wpakował Corentin Tolisso.
Na początku drugiej połowy Robert Lewandowski podwyższył na 3:0. Polak najpierw był faulowany w polu karnym - arbiter przy podyktowaniu karnego skorzystał z systemu VAR - a potem skutecznie egzekwował jedenastkę.
Goście kontaktową bramkę zdobyli w 65 minucie. Julian Brandt zagrał do wbiegającego w pole karne Admira Mehmediego, który strzałem z pierwszej piłki pokonał Svena Ulreicha.