Udany debiut Reizigera, Ajax odrobił straty i pokonał Willem II

charnstir/Shutterstock
Ajax Amsterdam pokonał u siebie Willem II Tilburg 3:1 (0:0) w niedzielnym meczu 18. kolejki rozgrywek holenderskiej Eredivisie.
Na Johan Cruijff Arena długo zanosiło się na niespodziankę. Osiem minut po zmianie stron otarło się nawet o sensację, gdy Grek Konstantinos Tsimikas świetnie zagrał w pole karne do Frana Sola i Hiszpan efektownym uderzeniem w krótki róg zaskoczył Andre Onanę.
Wyrównał dziesięć minut później kapitalnym uderzeniem z narożnika pola karnego Justin Kluivert, a po kolejnych dziewięciu minutach składną akcję gospodarzy wykończył z bliska Duńczyk Kasper Dolberg i faworyt objął prowadzenie.
Dziewięć minut przed końcem Brazylijczyk David Neres wykorzystał sytuację sam na sam i podwyższył na 3:1. Czterokrotni triumfatorzy Klubowego Pucharu Europy, których po raz pierwszy prowadził Michael Reiziger, na tym poprzestali i po czwartym zwycięstwie z rzędu umocnili się na pozycji wicelidera tabeli.
Zespół z Brabancji doznał natomiast dziesiątej porażki w bieżących rozgrywkach i pozostał na czternastej lokacie w klasyfikacji.