Ukraina piątym uczestnikiem EURO 2020! Drużyna Andrija Szewczenki wygrała z Portugalią [WIDEO]

Vitalii Vitleo / shutterstock.com
Reprezentacja Ukrainy zagra na EURO 2020. Piłkarze Andrija Szewczenki zapewnili sobie awans dzięki pokonaniu Portugalii 2:1.
Gospodarze objęli prowadzenie już w 6. minucie. Po rzucie rożnym Roman Jaremczuk dopadł do piłki odbitej przez Rui Patricio i z bliska wpakował ją do siatki.
Drugiego gola Ukraińcy strzelili w 27. minucie. Lewym skrzydłem pociągnął Witalij Mykołenko, dośrodkował w pole karne, a tam skutecznym uderzeniem popisał się Andrij Jarmołenko.
Goście strzelili kontaktowego gola w 72. minucie. Pewnym egzekutorem rzutu karnego okazał się Cristiano Ronaldo. W dodatku Ukraińcy od tego momentu musieli radzić sobie w "dziesiątkę" - z boiska za drugą żółtą kartkę wyleciał Taras Stepanenko.
Portugalczycy nacierali do samego końca gry. Już w doliczonym czasie mieli dwie świetne okazje do zdobycia bramki. Najpierw mocno piłkę głową uderzył Ronaldo, ale jego strzał zdołał zatrzymać Andrij Pjatow. Chwilę później z dystansu próbował Danilo, ale trafił tylko w poprzeczkę.
Marcin Karbowski14 Oct 2019 · 22:37