Union Berlin zremisował w Bochum i zagra w barażach, bronił Rafał Gikiewicz

YouTube
Union Berlin zremisował na wyjeździe z VfL Bochum 2:2 w niedzielnym spotkaniu 34. kolejki niemieckiej 2. Bundesligi.
Na Vonovia Ruhrstadion całe zawody między słupkami gości zaliczył Rafał Gikiewicz. Polskiego bramkarza w pierwszej połowie zaskoczył płaskim strzałem w długi róg Francuz Anthony Losilla, a po zmianie stron uczynił to również Kongijczyk Silvere Ganvoula, który wykorzystał podyktowany rzut karny.
Stołeczny zespół odrobił straty w końcówce, kiedy to w niespełna cztery minuty na listę strzelców wpisali się Grischa Proemel oraz rezerwowy Joshua Mees. Gospodarze grali już wtedy w osłabieniu, ale obronili remis, który ostatecznie pozbawił Union bezpośredniego awansu do Bundesligi. Drużyna z Berlina zagra w barażach z VfB Stuttgart.
Bezpośredni awans na najwyższy poziom wcześniej wywalczył już FC Koeln, a po ostatniej kolejce dołączyli do "Kozłów" również piłkarze SC Paderborn 07, mimo porażki na zakończenie sezonu w Dreźnie 1:3.
Jakub Kreśliński19 May 2019 · 18:03